Apel do mieszkańców

Jak ustaliły wstępne czynności służb pożarniczych, przyczyną rozniesienia się ognia był tlący się niedopałek papierosa. W budynku były przechowywane odpady szpitalne, w których musiał się znajdować. Pożar nie rozprzestrzenił się na resztę  szpitala, ponieważ w pomieszczeniu były zamontowane nowe drzwi przeciwpożarowe. Ognień udało się szczęśliwie ugasić w przeciągu niecałych dwóch godzin. Pomimo sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczej, zależy nam, by uczulić pacjentów na przyszłość, aby nie łamać obowiązującego na terenie szpitala zakazu palenia.
    Nasza spółka podjęła już działania mające na celu usunięcie zniszczeń. W strawionych ogniem pomieszczeniach prowadzony jest remont. W jego ramach zostaną utworzone nowe elewacje ścian i podłóg, planuje się także sprawdzenie i zabezpieczenie instalacji elektrycznych.
    Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim jednostkom straży pożarnej, które brały udział w akcji ratunkowej. W imieniu Zarządu Spółki Centrum Dializa oraz wszystkich pracowników szpitala w Pszczynie, gorąco dziękujemy członkom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie oraz zastępowi OSP Łąka.