Dzień Przedsiębiorczości

W dniu 20 kwietnia 2016roku, w ramach XIII-tej edycji Dnia Przedsiębiorczości uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie z Czechowic – Dziedzic oraz Zespołu Szkół Medycznych i Ogólnokształcących w Bielsku – Białej odbyli jednodniowe praktyki w Szpitalu w Pszczynie.

Na wstępie uczniowie poznali historię powstania firmy CENTRUM DIALIZA oraz profil jej działalności. W dalszej części praktykanci zostali wprowadzeni w tajniki pracy poszczególnych jednostek działających w Szpitalu, m.in. Apteki Szpitalnej, Poradni Specjalistycznych, Izby Przyjęć, Pododdziału Kardiologicznego, Oddziału Ginekologiczno-Położniczego a także Centralnej Sterylizatorni, Laboratorium oraz Pracownii Diagnostyki Obrazowej. W trakcie odbywania praktyki uczniowie pod opieką wyspecjalizowanej kadry medycznej uczestniczyli w badaniu Tomografii komputerowej i Radiologicznej (za wcześniejszą zgodą pacjenta). Największym powodzeniem cieszyła się jednak wizyta w Laboratorium, gdzie praktykanci dokonali badania własnej krwi.

dzien-przeds