Czy BB Cream może poprawić starzenie się skóry?

0

Kremy BB są głównymi wielozadaniowcami branży kosmetycznej, ponieważ oferują kilka różnych produktów w jednej wygodnej tubie. Ale czy mieszanki kremów BB, które są coraz częściej sprzedawane jako cudowne produkty do pielęgnacji skóry, pomagają starzejącej się skórze wyglądać młodziej?

The Beauty History Behind BB Creams

Pierwszy krem ​​BB, czyli „balsam do skóry”, został opracowany w 1967 roku przez niemiecką dermatolog Christine Schrammek. Został zaprojektowany jako środek przeciwzapalny, który pomaga leczyć i ukrywać zaczerwienienie skóry podrażnionej przez zabiegi skórne. Firma farmaceutyczna Dr. med. Christine Schrammek Kosmetik nadal produkuje odmiany oryginalnego kremu BB.

Być może dzięki koreańskim pielęgniarkom pracującym w Niemczech kremy BB trafiły do ​​Azji, gdzie stały się bardzo popularne w połowie lat 80-tych. Wiele preparatów zawierało również składnik do rozjaśniania skóry. Od tego czasu powszechne stosowanie kremów BB w krajach takich jak Korea i Japonia, uznawanych za czołowe w kolejnych wielkich trendach w branży kosmetycznej, pomogło napędzać wybuchowy rynek kremów BB.
W ostatnim dziesięcioleciu szał rozprzestrzenił się w całej Europie i Ameryce Północnej, gdzie wiele preparatów opracowanych przez niektóre z największych firm kosmetycznych stworzyło kremy BB, które dwukrotnie pełnią funkcję leczenia starzejącej się skóry.

Co zawiera krem ​​BB?

Wiele kremów BB zawiera SPF, krem ​​nawilżający i pigment. Różnią się one fakturą, wykończeniem (matowym lub zroszonym), poziomem pokrycia (od lekkiego do ciężkiego), zakresem kolorów i ochroną przed słońcem. Kremy BB są bardzo wygodnym, jednorazowym produktem, ale jeśli skóra jest sucha, możesz nadal potrzebować kremu nawilżającego.

Ponadto krem ​​przeciwsłoneczny jest najbardziej skuteczny, gdy jest równomiernie i obficie nałożony na całą twarz, więc przed nałożeniem kremu B możesz użyć kremu przeciwsłonecznego z wysokim SPF. Niektóre kremy BB pełnią podwójną rolę jako podkłady, co oznacza, że ​​tworzą gładką podstawę do aplikacji podkładu.

Czy są sprawdzone zalety lub zgiełk?

Jak każdy dobry podkład, kremy BB mogą sprawić, że starzejąca się skóra będzie gładsza i bardziej wyrównana, dzięki nawilżającym i pigmentowym. Producenci są zobowiązani do ujawniania składników, ale nie dokładnych formuł, dlatego trudno jest porównać jeden krem ​​BB z innym.

Chociaż kremy BB mogą poprawić wygląd Twojej skóry, nie wyeliminują zmarszczek. Na przykład, nie zawierają tretinoiny, pochodnej witaminy A, która jest jednym z niewielu miejscowych składników, co do których udowodniono, że odwracają fotostarzenie, ponieważ jest dostępna tylko na receptę. Retinol, składnik zawarty w wielu produktach dostępnych bez recepty, przekształca się w tretynoinę, gdy jest stosowany na skórę, ale w znacznie niższym stężeniu.

Składniki, takie jak alfa-hydroksykwasy lub beta-hydroksykwasy, takie jak kwas salicylowy i glikolowy, pomagają zwiększyć obrót komórek, co może poprawić teksturę i kolor skóry. Ponieważ większość kremów BB zawiera filtry przeciwsłoneczne, mogą one również pomóc w zapobieganiu starzeniu się skóry, o ile jest wystarczająco dużo.

Być może największą siłą kremu BB jest jego wygoda, pozwalająca na używanie jednego produktu rano, a nie kilku różnych. Kremy BB są zdecydowanie korzystne, ale jeśli chcesz zmniejszyć pojawienie się drobnych linii, zmarszczek i innych charakterystycznych oznak starzenia się skóry, lepiej jest włączyć krem ​​BB do schematu pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here