Najpopularniejsze trendy fitness

0

Ciężko jest przetrwać tydzień, nie słysząc o najnowszej, największej rewolucji fitness, która trafi w twój blok, twoje miasto … strzelaj, cały swój kraj. Niezależnie od tego, czy jest to nowa aplikacja treningowa, nocna infomercial-shilling z nową rutyną ćwiczeń, zatwierdzenie treningu gwiazd lub lista 10 najlepszych, która pojawia się na Twoim kanale wiadomości na Facebooku, trendy fitness są wszędzie. A w świecie, który ma obsesję na punkcie dotrzymywania kroku Joneses, może być trudno przesiać przez flotsam i jetsam, aby znaleźć odpowiedni dla siebie trening. Dobra wiadomość jest taka, że ​​to możliwe. Wystarczy kilka wskazówek, które pomogą ci poruszać się w zalewie rażącej muzyki i ciekawych instruktorów fitness.

Jakie są trendy fitness?

„Trendy fitness” to obszerny temat, który obejmuje prawie wszystko, co związane jest z kondycją fizyczną, niezależnie od tego, czy jest to rodzaj treningu, sprzęt czy styl odzieży. Ważne jest jednak rozpoznanie, że trendy nie są krótkotrwałymi modami. Trendy mają siłę, która utrzymuje się znacznie dłużej niż szaleństwo noworocznej rozdzielczości, często utrzymujące się przez lata.
Na przykład, Shake Weight jest doskonałym przykładem krótkotrwałej mody fitness – przyszedł i wyszedł jak błysk na patelni. Jazzercise, z drugiej strony, jest doskonałym przykładem długotrwałego trendu. Trening całkowicie zmienił krajobraz branży fitnessu w latach 80. i choć minęły dziesięciolecia, a czasy się zmieniły, nadal rozwija się jako klasa treningu nazwanego marką.
Top 6 rzeczy do poznania o trendach fitness
Niektóre trendy fitness są duże, podczas gdy inne są niewielkie. Rozmiar i podążanie za trendem nie jest tak ważne jak jego skuteczność jako protokołu treningowego opartego na badaniach i jego zdolność do dotarcia do zainteresowanej publiczności i zdobycia dedykowanego stanowiska.

Stale zmieniający się krajobraz trendów fitness oznacza, że ​​zawsze pojawia się coś nowego na horyzoncie, podczas gdy inne popularne treningi przechodzą w długoterminowy status „klasyki”. Do najbardziej popularnych trendów pierwszych 20 lat nowego tysiąclecia należą:

Jazda na rowerze wewnętrznym: grupowe zajęcia rowerowe, takie jak cykl duszy, koło zamachowe i CYC

Bootcampy: wewnętrzne i zewnętrzne zajęcia grupowe inspirowane wojskiem, które koncentrują się na ćwiczeniach „powrót do podstaw”, takich jak pompki i przysiady; pularne przykłady to Barry’s Bootcamp i Camp Gladiator.

Cardio Dance: Każdy trening inspirowany tańcem mający na celu zwiększenie tętna, taki jak Jazzercise, Zumba i Doonya

Barre Workouts: Każdy trening inspirowany baletem, który koncentruje się na równowadze, koordynacji i sile rdzenia, poprzez połączenie różnych ćwiczeń, które przechodzą przez pełen zakres ruchu, oraz tych, które izolują i utrzymują wymagające pozycje; popularne przykłady to Physique 57, The Bar Method, Pure Barre i Pop Physique.

Trening interwałowy: Trening interwałowy jest nadrzędnym trendem, który często jest wykorzystywany w innych treningach, w tym w obozach startowych, szkoleniach internetowych i aplikacyjnych oraz w jeździe na rowerze; ten styl treningu zawiera naprzemienne napady ćwiczeń o wysokiej i niskiej intensywności, aby utrzymać tętno uczestników na wysokim poziomie.

CrossFit: CrossFit i jego naśladowcy koncentrują się na włączaniu ćwiczeń o wysokiej intensywności i treningu siłowego do programów ćwiczeń bez kości; możesz oczekiwać „pierwotnego” środowiska treningowego i silnego poczucia wspólnoty.

Treningi jogi i pilatesu: te trwałe trendy (joga jest dosłownie od ponad 3000 lat, a Pilates lat 50. XX wieku) pozostają świeże dzięki stale zmieniającemu się podejściu do porodu. Na przykład możesz spróbować swoich sił w lotniczej jodze, wściekłej jodze lub hip-hopowej jodze. Podobnie możesz zmienić rutynę Pilatesa na trening oparty na matach lub nowy model Pilates Reformer z klasą Megaformer.

Trening funkcjonalny: Zajęcia z zakresu treningu funkcjonalnego zazwyczaj obejmują specjalistyczny sprzęt lub środowisko zaprojektowane w celu poprawy równowagi, koordynacji, zwinności i szybkości, a jednocześnie wykonują wariacje tradycyjnych ćwiczeń siłowych. Doskonałymi przykładami są TRX, trening fitness na piasku, treningi inspirowane surfowaniem i treningi BOSU.

Stand Up Paddleboarding: Stand up paddleboarding, czyli SUP, to aktywność na bazie wody podobna do surfingu, ale na większej, bardziej stabilnej desce i zdobyła swój tytuł jako „trend” sam w sobie jako klasy i programy, w tym wyścigi W całym kraju pojawiają się zajęcia fitness na bazie wody i joga na paddleboardingu.

Boks i kick-boxing: boks i kickboxing to trendy, które wciąż zmieniają się w treningi grupowe; popularne przykłady to Tae Bo, 9Round, Tytuł Boxing i Amenzone Rebel.

Fitness Wearables: W miarę, jak technologia wciąż przejmuje władzę nad światem, nadal przenika do świata fitness dzięki urządzeniom do noszenia, które śledzą wszystko, od kroków i tętna po procentową zawartość tłuszczu i nawodnienie.

Szkolenia online i oparte na aplikacjach: W świecie, który jest połączony ze sobą, coraz więcej przedsiębiorców zwraca się do Internetu, aby motywować i inspirować masy; popularne trendy obejmują aplikacje fitness, treningi mediów społecznościowych oraz platformy i usługi treningu online.

Wyścigi i wydarzenia: Dawno, dawno temu, podstawowy 5k był sporym problemem, ale w dzisiejszych czasach wyścigi i wydarzenia nieustannie przekraczają granice, szukając przewagi, by się wyróżniać; Podczas gdy standardowe wyścigi zawsze będą popularne, inne trendy to triathlony, wyścigi na torach przeszkód, wyścigi tematyczne, wspinaczki po schodach, wyścigi na ekstremalnych dystansach i wyścigi mieszane, które obejmują nietradycyjne zajęcia, takie jak jazda na nartach, kajakarstwo lub jazda na deskorolce; produktem ubocznym trendu wyścigów na torach przeszkodowych jest wzrost sal gimnastycznych na torach przeszkodowych iw pewnym stopniu parkur

Fitness Travel: Zajęty harmonogram i pasja do ćwiczeń doprowadziły do ​​boomu w branży fitness-relapodróże, w tym wyścigi, a nawet podróże i wycieczki fitness, takie jak biegi lub wycieczki rowerowe.

Odzyskiwanie harmonii: Im więcej osób bierze udział w intensywnych formach ćwiczeń, tym ważniejszy jest odpoczynek i regeneracja; popularne trendy obejmują relaks, odpoczynek od ćwiczeń i sen.

Odzież treningowa i strój Athleisure: spodnie do jogi są wszędzie, a główne marki oferują teraz własną linię odzieży treningowej; według grupy NPD, ten nowy styl mody casualowej, który jest jednocześnie odzieżą typu „sweat-to-street”, przyczynił się do wzrostu sprzedaży mody w 2014 roku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here