Jak dbać o swoją twarz po liftingu

0

Modernizacja, znana również jako rytydektomia, może poprawić najbardziej widoczne oznaki starzenia się spowodowane działaniem grawitacji, stresu i ekspozycji na słońce.

Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu, napięciu mięśni leżących pod spodem i ponownym owinięciu skóry twarzy i szyi. Powinieneś omówić swoje oczekiwania ze swoim chirurgiem plastycznym, ale pamiętaj, że chirurdzy plastyczni to lekarze, a nie magicy.

Po Twojej procedurze

Oto, czego się spodziewać po liftingu.
Spodziewaj się, że będziesz wyglądać gorzej, zanim będziesz wyglądać lepiej. Nie panikuj; to normalne. Będzie obrzęk i siniaki. Gdy opuchlizna i siniaki zanikają, zaczniesz widzieć wyniki.

Trzymaj głowę podniesioną na dwa do trzech dni, aby zminimalizować obrzęki i przyspieszyć regenerację. Nie lekceważ znaczenia podniesienia głowy. Skróci to czas odzyskiwania. Niezastosowanie się do tego może przedłużyć powrót do zdrowia i może spowodować zakłócenia asymetrii twarzy.

Po zabiegu cała głowa zostanie zabandażowana. Bandaż może początkowo być napięty, ponieważ ma na celu równomierny nacisk na twarz, szyję i głowę, aby zminimalizować siniaki i obrzęki. Bandaże są zwykle usuwane jeden dzień po zabiegu.
Po zdjęciu opatrunków możesz wziąć prysznic i szampon.

Możesz odczuwać pewne napięcie i drętwienie twarzy i szyi. Ta szczelność zazwyczaj ustępuje w ciągu dwóch miesięcy. Poczucie ucisku jest zwykle spowodowane obrzękiem. W miarę zmniejszania się obrzęku skóra będzie się rozluźniać, a następnie stabilizować. Nie przejmuj się, że lifting nie działa. To normalne, że twarz wygląda mniej pomarszczona po operacji po obrzęku. Drętwienie może utrzymywać się przez kilka miesięcy i będzie się stopniowo poprawiać.

Monitoruj nacięcia pod kątem oznak zakażenia: szerzące się zaczerwienienie, obrzęk, ucisk, ropa lub drenaż, nadmierny ból, rosnące ciepło. Gorączka 101 stopni Fahrenheita lub większa może również wskazywać na infekcję.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here