Szybkie metody odchudzania, które działają

0

Diety są często kuszone słowami „szybka utrata wagi” lub „szybko schudnij”. Wiele modnych programów odchudzających obiecuje, że szybko schudniesz i utrzymasz ją na niskim poziomie. Problem polega na tym, że wiele z tych dziwnych diet „katastrofalnych” nie jest realistycznych i nie działa. Ale to niekoniecznie dlatego, że szybka utrata wagi jest zła.

Szybka utrata wagi może być częścią zdrowego planu odchudzania. Jeśli chcesz, aby Twoja utrata masy ciała trwała dłużej, szybka faza odchudzania musi być częścią większego, bardziej kompleksowego podejścia, które obejmuje długoterminowe zmiany stylu życia, aby pomóc Ci utrzymać szczupłą sylwetkę.

Metody szybkiej utraty wagi

Jak więc ludzie szybko tracą na wadze? Typowe metody obejmują diety niskokaloryczne (LCD) i diety o bardzo niskiej kaloryczności (VLCD). Dietetycy powinni znać różnicę, zanim wybiorą plan odchudzania.

Dieta niskokaloryczna: Programy odchudzania, które zapewniają 1000–1 200 kalorii dziennie dla kobiet lub 1200–1 600 kalorii dziennie dla mężczyzn, uważa się za diety niskokaloryczne. Zgodnie z siecią informacyjną kontroli wagi diety te często obejmują zwykłe produkty spożywcze, które czasami łączone są z shake’ami lub produktami zastępującymi posiłek.

Dieta bardzo niskokaloryczna: VLCD są często płynnymi dietami lub dietami, które zawierają mało lub nie zawierają zwykłego jedzenia. Diety o bardzo niskiej kaloryczności dostarczają do 800 kalorii dziennie. Te diety zazwyczaj wymagają nadzoru medycznego i mogą być utrzymywane tylko przez krótki okres czasu. Pacjenci otyli mogą współpracować ze swoimi lekarzami, aby schudnąć na VLCD, takim jak Optifast, w celu poprawy ich zdrowia.

Popularne diety, dzieki którym szybko stracisz na wadze

Zobaczysz modne diety niskokaloryczne, w tym dietę M-Plan i 3-dniową dietę wojskową, reklamowane online oraz w magazynach mody i tabloidach. Ich strategie przyciągające uwagę często przemawiają do dietetyków, którzy szukają czegoś nowego i czegoś łatwego. Plany nie są na ogół wspierane przez legalne firmy odchudzające, lekarzy lub zarejestrowanych dietetyków i zazwyczaj nie są skuteczne w długoterminowej utracie wagi.

Ale niektóre diety niskokaloryczne są wspierane przez marki, które uznasz. Na przykład Nutrisystem ma zestaw Fast 5+, aby pomóc nowym dietetykom stracić pięć funtów w pierwszym tygodniu. W tym tygodniu dietetycy przestrzegają ustrukturyzowanego planu żywieniowego, który zapewnia około 1000 kalorii.

Dr Anthony Fabricatore jest wiceprezesem ds. Badań i rozwoju dla Nutrisystem. Mówi, że zestaw Fast 5+ ma być częścią długoterminowego planu. Wyjaśnia, że ​​„po pierwszym tygodniu klienci przechodzą na poziom kalorii dostosowany do ich szacunkowych potrzeb metabolicznych, aby utrzymać ciągłą utratę 1-2 funtów tygodniowo”.

Ale Nutrisystem nie jest jedynym komercyjnym programem dietetycznym obejmującym szybką utratę wagi w ramach pierwszych tygodni planu. Diety takie jak Atkins i The South Beach Diet obejmują również etap niskokaloryczny na początku, aby zwiększyć utratę wagi.
Dlaczego (niektóre) szybkie diety dietetyczne działają

Dlaczego więc dieter miałby stosować krótkoterminową, niskokaloryczną dietę, jeśli tempo utraty wagi ostatecznie zwolni? Według Fabricatore, krótkoterminowa szybka utrata wagi może stanowić bodziec dla dietetyków. W swoim doświadczeniu jako terapeuta kliniczny, widzi, że dieta zyskuje dwie szczególne korzyści.

Szybkie wyniki. Kiedy ludzie rozpoczynają dietę, inwestują czas, pieniądze i wysiłek. Jeśli uzyskają szybki zwrot z inwestycji, są bardziej skłonni kontynuować inwestycje i trzymać się swojego planu przez dłuższy okres czasu.

Pozytywne przekonania. Kiedy dietetycy wierzą, że mogą schudnąć, zwiększają swoje szanse na osiągnięcie celu odchudzania. Jest to koncepcja, którą psycholodzy nazywają skutecznością siebie; przekonanie, że możesz wykonać określone zadanie. Tydzień udanej, szybkiej utraty wagi może pomóc zwiększyć system przekonań i budować poczucie własnej skuteczności.

Szybkie wady utraty wagi

Niskokaloryczne diety i bardzo niskokaloryczne diety nie są dla wszystkich. Diety bardzo niskokaloryczne są odpowiednie tylko dla osób znajdujących się pod nadzorem lekarza. W większości przypadków są używane z osobami otyłymi lub zagrożonymi zdrowiem ze względu na wagę. Diety niskokaloryczne, takie jak zestaw Fast 5+ firmy Nutrisystem, nie zawsze są odpowiednie dla osób cierpiących na cukrzycę lub inne schorzenia.

Ponadto przejście na dietę niskokaloryczną może być problematyczne. Po szybkiej utracie wagi dietetycy muszą albo przejść na bardziej tradycyjną dietę, albo wrócić do swoich starych nawyków żywieniowych. Ludzie, którzy wracają do swoich starych nawyków żywieniowych, prawdopodobnie zyskają na wadze. A dietetycy, którzy przechodzą na tradycyjną dietę, mogą być rozczarowani, gdy ich utrata masy ciała spowolni się lub straci. Ale Fabricatore twierdzi, że temu rozczarowaniu można zapobiec. Dieter ma jasne oczekiwania dotyczące przejścia od początku diety.

I wreszcie, szybkie diety odchudzające, same w sobie, nie dają dietetykom możliwości poznania ważnych zdrowych nawyków, których potrzebują, aby utrzymać swój cel na całe życie. Dlatego ważne jest przejście na długoterminowy tradycyjny plan odchudzania. Kiedy dietetycy inwestują w dobrze zbilansowany kompleksowy długoterminowy plan odchudzania – który może obejmować szybką fazę odchudzania – uczą się zdrowych nawyków, takich jak kontrola porcji, znajdowanie czasu na ćwiczenia i umiar. Ostatecznie są to umiejętności, które zapewnią im chudość na całe życie.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here